Dr. Carlos Eduardo Sabrosa
Modern Restoratif Dişhekimliğinde Başarının Püf Noktaları

Günümüzde hastalarımıza sunduğumuz estetik dişhekimliği uygulamaları multidisipliner yaklaşım gerektirmektedir. Tedavi seçenekleri geniştir ve her tedavinin farklı klinik prosedürleri bulunmaktadır. Bazı vakaların çözümü basitken, bazı vakalarda en iyi tedavi seçeneğini belirlemekte zorlanırız.

En basitinden en kompleksine kadar diş ve implant destekli restorasyonları analiz edileceğiz. Tedavi planlamasi, estetik sonuçlar elde etmek için önemli olan periodontal ve estetik faktörleri inceleyerek bilim ve sanati biraraya getirerek başarılı sonuçlar elde etmeye odaklanacağız.

Bu konuşmanın ana fikri, modern restoratif dishekimliği ve implantolojide etkin ve iyi sonuçlar almak için tedavi konseptlerinde aşağıda sıralanan konularda kanita dayalı gereksinimleri göstermek olacaktır.

  • Diş kesim şekli
  • Diş yüzeyinin topoğrafisi
  • Kor yapımı
  • Geçici restorasyonlar
  • Ölçü maddeleri ve ölçü teknikleri
  • Simanlar ve adeziv simantasyon

Dr. Sabrosa Rio de Janeiro Devlet Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde yardımçı doçent ünvanı ile çalışmakta ve Teknoloji Bölümünün başkanlığını yapmaktadır. 1992 yılında Rio de Janeiro Üniversitesinden mezun olmuş, 1996 yılında Boston Üniversitesi Protez bölümünde mezuniyet sonrası eğitim almış, aynı üniversitede 1997 yılında yine Protez bölümünde Master, 1999 yılında Doktora derecesi almıştır. 1995 ve 1996 yıllarında Steven Gordon Araştırma ve Klinik Ödülü, 1993 yılında Tylman Araştırma Büyük Ödülü almıştır. Rio de Janeiro'da özel kliniğinde oral rehabilitasyon ve implantoloji odaklı hizmet vermektedir.