Dr. Lorenzo Breschi
Kalıcı ve Dayanıklı Bonding Nasıl Sağlanır?

Sunum, dental bonding sistemlerindeki gelişmeleri irdeleyerek genel bir tekrar niteliğinde olacaktır. En yüksek yapışma kuvvetini, kalıcılığı ve pos-operatif hassasiyetin azalmasını sağlayacak şekilde bir sonuç elde etmek için adhezivlerin kimyasal ve fiziksel özelliklerini, klinik başarılarını konuşuyor olacağız.

Sunumda, aheziv arayüzün stabilitesini etkileyen mekanizmalar, hibrit tabakanın kaybolmasına sebep olan faktörler de anlatılacaktır,
Sunumda en iyi klinik sonuçların elde edilebilmesi için, ipuçları ve pratik yöntemlerle beraber adım adım klinik uygulamalar anlatılacaktır.

Öğrenilecek konular:
1. Anterior ve posterior direk restorasyonlarda ve indirek restorasyonların yapıştırılmasında klinik protokollerin adım adım anlatılması
2. Adheziv dişhekimliğinde, uzun süreli kalıcı başarı sağlamak için standardize edilmiş klinik yaklaşım sağlanması


Dr. Lorenzo Breschi, Bologna Üniversitesinden 1994 yılında takdir derecesi ile dişhekimi, 1998 yılında Morfolojik ve Moleküler Bilimler dalında uzmanlık derecesini almıştır. Şuanda aynı üniversitede Biomedikal ve Nöromotor Bilimler Kürsüsünde Restoratif Dişhekimliği ve Dental Materyaller bölümünde Profesör olarak çalışmaktadır. Bologna Üniversitesi Konservatif Dişhekimliği kürsüsü bölüm başkanı, Bonding uygulamalı Estetik Restoratif Dişhekimliği Master programının yöneticisidir.

Prof. Lorenzo Breschi,Konservatif Dişhekimliği Avrupa Federasyonu’nun (EFCD) başkanıdır. Bunun yanında, İtalya Konservatif Dişhekimliği Akademisi’nin (AIC) seçilmiş başkanıdır. Uluslararası Adeziv Dişhekimliği Akademisi’nin (IAAD) seçilmiş başkanıdır, Dental Materyaller Akademisi (ADM) ve DMG-IADR’nin eski başkanıdır.

Prof. Breschi, Journal of Adhesive Dentistry dergisinin editor yardımcısıdır ve biröok adlı bilimsel derginin editor kurulunda görev almaktadır. Dentin bonding sistemlerinin mine ve dentin yüzeyi ile ilişkisini inceleyen araştırmalarda aktif olarak çalışmaktadır. Yayınlanmış 200’den fazla yayını, review makaleleri bulunmaktadır.