Dr. Oscar González-Martín

Kompleks Vakalarda İnterdisipliner Tedavi Yaklaşımları

Dişhekimliğinde tedavi planlamasının teknolojiden ziyade bir sanat olarak tanımlanması daha doğrudur ve zorlu bir aşamadır. Uygun ve öngörülebilir bir sonuç elde edebilmek için klinisyenin hem ideal fonksiyonel bir okluzyon hem de estetik görünen bir tedavi yapması gerekir. Bunu sağlayabilmek için ileri periodontal, ortodontik ve restoratif tedavi teknikleri gerekebilir.

Restoratif klinik dişhekimliği farklı disiplin ve uzmanlıkların birleşmesi ile büyük bir gelişim göstermiş olsa da, farklı uzmanlık alanları arasındaki bağlantı çoğunlukla zayıf kalmaktadır. Dişhekimliği eğitiminde, global düşünerek kompleks tedavi planlamasına uzmanlık alanlarını entegre etmek hiç öğretilmemiştir. Bunun yanında, adezyon teknolojileri, minimal invaziv dişhekimliği ve implant restorasyonları hızla gelişmiş ve memnun edici sonuçlar sağlamak için bize son derece yardımcı oldukları için tedavi planlamasının içine hemen girmişlerdir.

Bu sunum, günlük pratikte ileri vakaların tedavisini kolaylaştıracak klinik tekniklerin ve tedavi protokollerinin anlatılması için hazırlandı. Bu sunum estetik ve fonksiyonel sonuçlar almak için farklı uzmanlık alanlarının nerelerde birlikte çalışabileceğini gösterecektir. Ayrıca bu sunumda optimum estetik sonuçlar için güncel teknikler, kritik ve alt kritik kontur konsepti, dişeti sınırı, dişeti yapısı ve dişetinin rengini içine alacak şekilde periimplant yumuşak dokuların görünümünde geçici restorasyon modifikasyonlarının rolü anlatılacaktır.


Dr. Gonzales Martin, 1999 yılında Seville Üniversitesinde uzmanlığını bitirmiş ve özel kliniğinde çalışmanın yanında  2005 yılına kadar aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak görev yapmıştır.

2005-2009 yıllarında Lisansüstü Periodontoloji ve Periodontal Protezler konusunda Pensilvanya Üniversitesinde master yapmıştır. "Arnold Weisgold ́s Director ́s" ödülü almıştır. 2009 yılında UPenn Üniversitesinde part-time yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamış ve hemen kadro almıştır, aynı yıl Amerikan Periodontoloji Heyetinde Diplomat ünvanı almıştır.

2010 yılında Geneva Üniversitesi Sabit Protezler ve Okluzyon Departmanına katılmak için burs kazanmıştır. 2015 yılında Seville Üniverstesinde uluslararası doktora programına katılmıştır. Şu anda hem Madrid Complutense Üniversitesinde mezuniyet sonrası periodontoloji eğitim programında ders vermektedir, hem de özel kliniğinde periodontoloji, protez ve implant tedavileri yapmaktadır.